Untitled-1.jpg

Problémem dovážených květin není pouze obrovská vzdálenost, kterou musí při cestě za koncovým uživatelem urazit (obvykle jde o květiny z Jižní Ameriky či Afriky), ale také způsob, kterým se pěstují. K jejich produkci jsou užívány škodlivé chemikálie, které jsou ve vyspělých zemích zakázané. Lidé na těchto místech trpí nedostatkem vody, která je však používána k produkci květin. S pěstováním souvisí také sociologický aspekt – na farmách často pracují nezletilé děti a jejich práce je velmi podhodnocená.

Květinové vazby budou vytvářeny výhradně z květin vypěstovaných na Hané. Materiály použité k jejich tvorbě budou 100% kompostovatelné.

Pod naší tvorbou si rozhodně nepředstavujte plastové květiny, plastové obaly a mašle, perličky a přírodě cizí materiály. Ekologické principy jsou naší prioritou.

Květiny z našeho sortimentu v běžných květinářstvích nenajdete. Můžete je však nalézt na pouti po hanáckých vesničkách, na předzahrádkách i zahradách babiček. Půjde o odrůdy tradiční, zapomenuté, které jsou však díky své kráse nadčasové.

V naší tvorbě se setkáte pouze s lokálními květinami. To s sebou nese i podmínku sezónnosti. Používáme pouze květiny z našich luk a hájů, proto nemůžeme zajistit například růže na jaře či pivoňky na podzim. Pokusíme se však zajistit vhodnou alternativu, na světě je přeci mnoho krásných květin! 

Město jakožto betonová džungle trpí několika palčivými problémy. Díky extrémním letním teplotám trpí suchem, dále postrádá nabídku rozmanitějších biotopů pro drobnější živočichy. Navržením bujných smíšených květinových záhonů a lučních porostů přispějeme k eliminaci sucha a zvýšení potravní nabídky hmyzu, který rapidně vymírá.

K některým událostem se stává trhání květin pro blízkého člověka nezaplatitelnou terapíí. Kytka pro blízkého člověka vytvořena za Vaší pomoci se stane nejcennějším dárkem. Přijďte si k nám takovou květinu vytvořit.

Pěstování našich květin se řídí ekologickými zásadami. 

©2019 by Ketke. Proudly created with Wix.com