top of page
Untitled-1.jpg

Problémem dovážených květin není pouze obrovská vzdálenost, kterou musí při cestě za koncovým uživatelem urazit (obvykle jde o květiny z Jižní Ameriky či Afriky), ale také způsob, kterým se pěstují. K jejich produkci jsou užívány škodlivé chemikálie, které jsou ve vyspělých zemích zakázané. Lidé na těchto místech trpí nedostatkem vody, která je však používána k produkci květin. S pěstováním souvisí také sociologický aspekt – na farmách často pracují nezletilé děti a jejich práce je velmi podhodnocená.

Untitled-2.jpg

Květinové vazby budou vytvářeny výhradně z květin vypěstovaných na Hané. Materiály použité k jejich tvorbě budou 100% kompostovatelné.

Pod naší tvorbou si rozhodně nepředstavujte plastové květiny, plastové obaly a mašle, perličky a přírodě cizí materiály. Ekologické principy jsou naší prioritou.

netradicnikv.jpg

Květiny z našeho sortimentu v běžných květinářstvích nenajdete. Můžete je však nalézt na pouti po hanáckých vesničkách, na předzahrádkách i zahradách babiček. Půjde o odrůdy tradiční, zapomenuté, které jsou však díky své kráse nadčasové.

sezonni_n.jpg

V naší tvorbě se setkáte pouze s lokálními květinami. To s sebou nese i podmínku sezónnosti. Používáme pouze květiny z našich luk a hájů, proto nemůžeme zajistit například růže na jaře či pivoňky na podzim. Pokusíme se však zajistit vhodnou alternativu, na světě je přeci mnoho krásných květin! 

divo52_n.jpg

Město jakožto betonová džungle trpí několika palčivými problémy. Díky extrémním letním teplotám trpí suchem, dále postrádá nabídku rozmanitějších biotopů pro drobnější živočichy. Navržením bujných smíšených květinových záhonů a lučních porostů přispějeme k eliminaci sucha a zvýšení potravní nabídky hmyzu, který rapidně vymírá.

ritual_n.jpg

K některým událostem se stává trhání květin pro blízkého člověka nezaplatitelnou terapíí. Kytka pro blízkého člověka vytvořena za Vaší pomoci se stane nejcennějším dárkem. Přijďte si k nám takovou květinu vytvořit.

bezchemie.jpg

Pěstování našich květin se řídí ekologickými zásadami. 

bottom of page